Takiyol.com üzerindeki indirimler, kampanyalar ve tüm gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki formu eksiksiz doldrunuz.

Takıyol ismi sizce güzel mi?


Üye Kayıt
Facebook Hesabınla Kayıt Ol

Adınız ve Soyadınız : Parola :
Kullanıcı Adı   Parola Tekrar :
E-Posta Adresi : Cinsiyet :
E-Posta Tekrar : Doğum Tarihi :
         
    Not : Formdaki tüm alanları eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
MADDE 1- TARAFLAR
1.1. SATICI:
Ünvanı: LAMRA Hediyelik Eşya, Turizm, Gıda, Bilgisayar, Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited ŞirketiAdresi : 1377 Sok No:5/D Alsancak KONAK-İZMİR 1.2- ALICI: Müşteri olarak www.minfiyat.com alışveriş sitesine üye olup alışveriş yapan kişi. Üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI '  nın SATICI ' ya ait www.minfiyat.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


MADDE 3- SÖZLESME KONUSU ÜRÜN
Malin/ürünün/hizmetin türü, miktari, marka/modeli, rengi, adedi, satis bedeli, ödeme sekli, siparisin sonlandigi andaki bilgilerden olusmaktadir


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözlesme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.


4.2 - Sözlesme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI'nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydiyla en fazla 10 gün daha uzatilabilir.


4.3 - Sözlesme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.


4.4 – SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.


4.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI'ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI'nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.


4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.


4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI'nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine iade edilir.


4.8- Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arizali veya bozuk olanlar, garanti sartlari içinde gerekli onarimin yapilmasi için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri www.minfiyat.com tarafindan karsilanacaktir.


4.9- Isbu sözlesme, SATICI tarafindan ALICI'ya faks veya e-posta yoluyla ulastirilmasindan sonra geçerlilik kazanir.


MADDE 5- CAYMA HAKKI ALICI
Sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilmasi için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildigine iliskin kargo teslim tutanagi örnegi ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafindan karsilanir.Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali teslim aldigi veya sözlesmenin imzalandigi tarihten itibaren yedi gün içerisinde mali veya hizmeti reddederek sözlesmeden cayma hakkinin var oldugunu ve cayma bildiriminin satici veya saglayiciya ulasmasi tarihinden itibaren mali geri almayi taahhüt ederiz. 385 sayili vergi usul kanunu genel tebligi uyarinca iade islemlerinin yapilabilmesi için tarafiniza göndermis oldugumuz faturanin tarafimiza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.


MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanilamaz.


MADDE 7- TEMERRÜT HÜKÜMLERI

Taraflarin isbu sözlesmeden kaynaklarindan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nda yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktir. Temerrüt durumlarinda, herhangi bir tarafin edimlerini süresi içinde yerine getirmemesi durumunda diger taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfinda da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacakli edimin ifasini talep etmek suretiyle malin teslimini, ve/veya sözlesmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkina sahiptir.